ISSN: 2148-8924

 
GAZİ ÜNİVERSİTESİ
   Sosyal Bilimler Enstitüsü
Turkish English French German Italian Japanese Russian

Yayın İlkeleri

1.       Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi, uluslararası hakemli bir dergi olup, yılda üç kez online olarak yayınlanmaktadır. Gerektiğinde özel sayılar çıkarılabilecektir. Dergi 2005 yılında basılı olarak yayın hayatına başlamıştır. 2014 yılından itibaren ise online yayınlanmaktadır.

2.       Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi, sosyal bilimler alanlarına hitap etmekte olup, bu alanlarda Türkçe ve İngilizce makaleler yayınlanmaktadır.

3.       Dergiye gönderilen makaleler öncelikle şekil ve içerik yönünden ön incelemeye alınmakta olup, dergide yayınlanması uygun olan makaleler en az iki hakeme gönderilmektedir. Hakem incelemesi sonucunda uygun bulunan makaleler yayınlanmak üzere sıraya alınır. Hakemlerin kimlikleri hakkında yazarlara, yazarların kimlikleri hakkında da hakemlere bilgi verilmez. Hakem raporları gizlidir.

4.       İki hakem tarafından incelenen makalelerde, hakemlerden birinin red raporu vermesi durumunda makale üçüncü bir hakeme gönderilerek gelen sonuca göre hareket edilir. Red olunan makaleler hakkında makale yazar/yazarlarına en çok 2 ay içerisinde bilgi verilir. Hakemler tarafından düzeltme verilmesi halinde en çok 1 ay içerisinde durum yazara bildirilir ve düzeltilip tekrar göndermesi talep edilir. Düzeltme verilen makaleler için yazar/yazarlar tarafından düzeltme yapılmaması halinde yayınlanmaz.

5.       Yayınlanan makalelerde yer alan görüşler ve bilimsel sorumluluklar makale yazarı/yazarlarına aittir ve Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisini bağlamaz.

6.       Yayınlanan makaleler için yazar/yazarlara telif ücreti ödenmez.

7.       Makaleler Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine e-posta ile gönderilmelidir.

8.       Gönderilen makalelerde, makale adından önce yazar/yazarlara ait bilgiler yer almalıdır. (Ad, Soyad, Unvan, Çalıştığı Kurum, E-posta, Telefon)